Manetflagg er heist på fire badestrender

Den svært giftige brennmanetarten portugisisk krigsskip har ført til at manetflagg og gult flagg er heist på fire badestrender.

Portugisisk krigsskip på strand.

Uønskede badegjester.

Kanariøyenes nødsentral advarte fredag mot brennmaneter på strendene Las Teresitas, Las Gaviotas og Playa Chica i Santa Cruz de Tenerife kommune.

Folk bes om å vise ekstrem forsiktighet og følge instruksene fra badevakter og redningspersonell til enhver tid.

Ikke bad i havet hvi du ser noen slike maneter i vannet eller på land, og ikke ta på manetene, heller ikke når de ligger på land, advarer nødsentralen på Kanariøyene.

Portugisiske krigsskip er en av verdens giftigste maneter.

2. april advarte Gáldar kommune på Gran Canaria mot bading etter maneter var observert i strandsonen ved Barranquillo el Vino.

Flere av Canariajournalens lesere har opplyst at de observerte portugisiske krigsskip på strender sør på Gran Canaria også etter at uværet Therese hadde passert forrige uke.

Bli privatsponsor du også! Canariajournalen har valgt å ha alt innhold utenfor betalingsmurer, og finansierer driften med annonser og privatsponsorer, uten abonnement eller pressestøtte. Det koster å drive kvalitetsjournalistikk, og du kan hjelpe oss til å bli enda bedre: Bli sponsor, Vipps eller Swish en valgfri slant med penger: Vipps: 95 74 94 69. Swish: 070 2314 263. På forhånd takk for din støtte!

Tags