Kvinne savnet i havet på Tenerife
En stor leteaksjon pågår i dag, torsdag, etter en kvinne som falt i havet ved Tacoronte på Tenerife onsdag kveld.
Kanariøyenes nødsentral tvitret om letingen i dag tidlig.
Kvinnen forsvant i havet rundt klokken 22.15 på onsdag.
Letingen pågår ute på havet, fra luften og på land.
Sjøredningstjenesten, Tenerifes brannvesen, sivilgarden, lokalpolitiet og personell fra nødtjenesten deltar i letingen.
Det var farevarsel for høye bølger fra Kanariøyenes direktorat for sikkerhet og beredskap og Spanias nasjonale, meteorologiske institutt i går.
Fortsatt farevarsel
Varselet er aktivt i dag også.
På Gran Canaria og Tenerife gjelder det på nordkysten, og på Lanzarote, Fuerteventura, La Palma og El Hierro langs hele kysten.
Bli privatsponsor du også! Canariajournalen har valgt å ha alt innhold utenfor betalingsmurer, og finansierer driften med annonser og privatsponsorer, uten abonnement eller pressestøtte. Det koster å drive kvalitetsjournalistikk, og du kan hjelpe oss til å bli enda bedre: Bli sponsor, Vipps eller Swish en valgfri slant med penger: Vipps: 95 74 94 69. Swish: 070 2314 263. På forhånd takk for din støtte!