Farevarsel for bølger på alle Kanariøyene
Et farevarsel for opprørt hav og bølger fra og med onsdag på alle Kanariøyene er utstedt av Kanariøyenes direktorat for sikkerhet og beredskap.
Varselet er gyldig fra klokken åtte om morgenen.
Bakgrunnen for varselet er værmeldingen fra den spanske statens nasjonale, meteorologiske institutt og andre tilgjengelige kilder, opplyses det i varselet.
En beredskapsplan for meteorologiske fenomener som kan påvirke allmenheten er aktivert.
Bølgene kan bli opptil fire meter høye, og dønninger fra nord-nordvest kan bli tre meter høye, og komme i et tidsintervall på 16-18 sekunder.
Det er meldt nordøstlig vind med opptil 7 i styrke (stiv kuling) i havområdene mellom La Gomera og Tenerife og Tenerife og Gran Canaria, og styrke 5-6 i andre områder.
Det er særlig vest-, nord- og nordvestkysten som er utsatt for vind og bølger denne gangen.
Tidevannet ventes å bli svært kraftig langs kyststripene.
Folk bes om å følge rådene for selvbeskyttelse fra direktoratet for sikkerhet og beredskap.
Bli privatsponsor du også! Canariajournalen har valgt å ha alt innhold utenfor betalingsmurer, og finansierer driften med annonser og privatsponsorer, uten abonnement eller pressestøtte. Det koster å drive kvalitetsjournalistikk, og du kan hjelpe oss til å bli enda bedre: Bli sponsor, Vipps eller Swish en valgfri slant med penger: Vipps: 95 74 94 69. Swish: 070 2314 263. På forhånd takk for din støtte!