Hundemishandling avslørt på Gran Canaria

Guardia Civils flora og faunapoliti, Seprona, etterforsker et tilfelle av dyremishandling i Firgas på Gran Canaria.

Politibetjent går mot hund som står i en kort lenke.

En av hundene sto på en svært kort lenke.

En utmagret hund i svært dårlig helsetilstand ble funnet lenket fast med en lenke som bare var én meter lang, så kort at den ikke kunne gå unna for å gjøre sitt fornødne, skriver politiet i en pressemelding.
Den hadde infeksjoner og var hardt angrepet av lopper og andre parasitter, og har alvorlige skader på ørene.

I et altfor lite bur på 20x40x60 centimeter lå det to hundevalper, cirka to måneder gamle. Valpene kunne ikke bevege seg i buret.

Foto: Guardia Civil

Hundene ble holdt i et anneks til en bolig i Los Rosales i Firgas. Hundeeieren var hjemme da politiet kom på besøk.

Flere funn

Stedet hvor hundene bodde var fullt av søppel, og uten tilstrekkelig beskyttelse for været for hundene.

Det var lite drikkevann tilgjengelig for dyrene, og ikke noe mat.

En veterinær som undersøkte hundene og forholdene de levde under, slo fast at deres liv ville være i fare hvis de fortsatte å bo under slike forhold.

Det ble også funnet levende, beskyttede fugler i bur som blir brukt til å fange fugler levende.

Både hundene og fuglene ble tatt med til Gran Canarias senter for rehabilitering av ville dyr for undersøkelse og behandling.

Bli privatsponsor du også! Canariajournalen har valgt å ha alt innhold utenfor betalingsmurer, og finansierer driften med annonser og privatsponsorer, uten abonnement eller pressestøtte. Det koster å drive kvalitetsjournalistikk, og du kan hjelpe oss til å bli enda bedre: Bli sponsor, Vipps eller Swish en valgfri slant med penger: Vipps: 95 74 94 69. Swish: 070 2314 263. På forhånd takk for din støtte!

Tags