Kvinne kritisk skadet i hotellhendelse
Tilstanden var i går, skjærtorsdag, kritisk for en 35 år gammel kvinne etter en hendelse i et hotells bassengområdet på Kanariøyene.
Kvinnen fikk hjertestans ved 13.30-tiden torsdag, skriver nødsentralen i en pressemelding.
Hendelsen skjedde på et hotellanlegg i Avenida de los Pueblos i Pájara på Fuerteventura, som ligger i den østlige provinsen av Kanariøyene.
En lege og førstehelpspersonell på hotellet foretok livredningsmanøver til ambulansepersonell ankom og overtok, og de klarte å få i gang hjertet igjen.
Kvinnen ble fraktet i ambulansehelikopter til universitetssykehuset i Las Palmas på Gran Canaria.
Bli privatsponsor du også! Canariajournalen har valgt å ha alt innhold utenfor betalingsmurer, og finansierer driften med annonser og privatsponsorer, uten abonnement eller pressestøtte. Det koster å drive kvalitetsjournalistikk, og du kan hjelpe oss til å bli enda bedre: Bli sponsor, Vipps eller Swish en valgfri slant med penger: Vipps: 95 74 94 69. Swish: 070 2314 263. På forhånd takk for din støtte!