
Vil installere matkiosk, terrasser og bad på forsømt strand i Patalavaca
Mogan kommune har forespurt kystverket om å få installere kiosk med matservering, tre terrasser og bad på Aquamarina-stranden i Patalavaca ved Arguineguin sørvest på Gran Canaria, og vil fikse opp stranden.
Kommunen ber om en 15 års konsesjon, skriver avisen Canarias 7. Strandområdet er i dag svært nedslitt og har få tjenester for strandgjestene, kun solsenger og parasoller.
Installasjonene vil legge beslag på 260 kvadratmeter totalt. Kiosken skal være en prefabrikert modul i aluminium som angivelig er lett å montere og demontere.
Budsjetter er på drøyt 149 000 euro. Kommunen anslår inntektsgrunnlaget for kiosken til 328 500 euro, og ser for seg at det skapes seks arbeidsplasser.
Bygd på 1970-tallet
Stranden ble laget på 1970-tallet i forbindelse med at hotellene Aquamarina, Montemarina og La Canaria ble bygd.
Det har ikke vært gjort noe vedlikehold eller forbedringer av stranden på over ti år, og den er i dag i dårlig stand.
Mange skader seg på stranden
Det skjer ofte at folk som spaserer langs stranden faller og skader seg på grunn av steiner som stikker opp og groper. Strandpromenaden som går der er fullstendig ødelagt av vær, vind og slitasje.
Mye av sanden har forsvunnet fra stranden, og belysningen er i svært dårlig forfatning – mange av lampene virker ikke i det hele tatt.
Les også
Advarer om rasfare for fotgjengere på sti mellom Arguineguin og Anfi del Mar
Snart kan det bli en stor økning i renovasjonsavgiften i Mogán
Slik blir bussrutene mellom Patalavaca og Arguineguin mens veien er stengt
Drosjesjåfører frykter trafikkaos i Arguineguin når hovedvei blir stengt
Mogán kommune tvinges til å stenge veien mellom Arguineguin og Patalavaca
Klager på arbeidet med gangvei mellom Arguineguin og Patalavaca
Slik blir Arguineguins fremtidige parkeringsanlegg
Ombyggingen av strand i Arguineguin kan bli ferdig i desember
Neste uke starter forbedringer av og ved La Lajilla-stranden i Arguineguin
En ekte folkepresidents plan for en bedre fremtid for Gran Canaria
Ekstremløp på 265 kilometer på Gran Canaria
20.02.2019 09:00 - 24.02.2019 12:00

En komplett ferieøy
Gran Canaria byr på dramatisk og vakker natur, interessante fortidsminner, spennende arkitektur og trivelige bymiljøer.
Yrende kulturliv
Den musikk- og kulturinteresserte har mye å glede seg over på Gran Canaria. Nesten hver dag er det konserter, opptredener og utstillinger et eller annet sted på øya.
Utsøkte råvarer

Gode råvarer, originale oppskrifter og smakrike retter preger matkulturen på Gran Canaria. Flere retter er enkel, god og næringsrik husmannskost.